آموزش کامل ترفند ها و قابلیت های تلگرام

no-img
آخرین اخبار دنیای تکنولوژی :
نرم افزار های موردنیاز
Required Apps
mobile

موسسه خیریه محک

جدیدترین اپ ها
Latest Apps

pardis-hosting
AMOUZESHE -telegram
2 سال پیش
بازدید : 11,569
دیدگاه ها : 5 تا
نویسنده : Matin Gdz
موضوعات : آموزش ها

AMOUZESHE -telegram

آموزش کامل ترفتند های تلگرام 

اختصاصی APKNEWS.IR 

در این پست از وبسایت APKNEWS.IR بنابر درخواست کاربران عزیز ، تصمیم گرفتیم تا آموزش کامل استفاده از ترفند ها و قابلیت های تلگرام به زبانی ساده ، با توضیحات کامل و استفاده از تصاویر هر قسمت آماده کنیم و برای شما عزیزان بروی سایت قرار دهیم . اگر شما هم از کاربران این شبکه ی اجتماعی فوق محبوب هستید ، حتما در ادامه ی مطلب همراه ما باشید .

ابتدا به قسمت Settings از اپلیکیشن می رویم و آموزش های خود را از این قسمت آغاز می کنیم .

Amouzeshe-Telegram (13)

1- همانطور که می بینید در بالاترین قسمت از صفحه ، سمت راست 3 دایره بروی هم قرار گرفته اند که با لمس آن با تصویر زیر روبرو می شویم . که در قسمت اول می توانید نام خود را ویرایش کنید و در قسمت دوم هم می توانید از اکانت خود خارج شوید .

Amouzeshe-Telegram (7)

2- در قسمت بعدی دایره ای را می بینید که بوسیله ی آن می توانید عکس پروفایل خود را تغییر دهید .

3- در بلوک اول شماره ی تلفن همراه خود را می بینید . در صورت لمس این قسمت با تصویر زیر روبرو می شوید . در این قسمت شما می توانید شماره تلفتن اکانت تلگرام خود را تغییر دهید . بدین ترتیب که در صورت انجام این کار ، تمامی اطلاعات اکانت تلگرام شما به شماره ی جدید شما منتقل خواهد شد .

در ضمن ، با تغییر شماره ی خود به شماره ی دیگر ، در موبایل تمامی افرادی که شما ، شماره ی آن ها را در مخاطبین خود ذخیره کرده اید ، شماره ی جدید شما را بصورت اتوماتیک افزوده می شود .

Amouzeshe-Telegram (12)

4- در بلوک بعدی شما یوزرنیم خود را مشاهده می کنید . درصورتی که نمی خواهید شماره ی خود را به کسی بدهید ولی می خواهید با آن شخص در تلگرام چت کنید ، می توانید یوزرنیم خود را به آن شخص بدهید تا بدون نگرانی به گفتگو با افراد موردنظر خود بپردازید .

Amouzeshe-Telegram (11)

5- در بلوک Notifications & Sounds شما می توانید تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن های تلگرام را تنظیم کنید . برای مثال ، با خاموش کردن Alert دیگر هیج نوتیفیکیشنی از طرف اپلیکیشن تلگرام در گوشی شما ظاهر نمی شود . یا با خاموش کردن Message Preview دیگر پیام های دریافتی در بالای گوشی نمایش داده نخواهند شد .

Amouzeshe-Telegram (6)

6 – 1 :در بلوک Privacy And Security شما می توانید بخش امنیتی اکانت خود را کنترل و ویرایش کنید . با لمس این قسمت با تصویر زیر روبرو می شوید که در ادامه به توضیح هریک می پردازیم :

در قسمت Blocked Users می توانید تمامی افرادی را که تاکنون بلاک کرده اید را ببینید . همچنین می توانید هریک از آن ها را که بخواهید را از بلاک خارج کنید .

Amouzeshe-Telegram (4)

6 – 2 : در قسمت بعدی از قسمت امنیتی ، به بلوک Last Seen می رسیم که همیشه یکی از دغدغه های کاربران است . در این بخش شما می توانید تنظیم کنید که چه کسی Last Seen یا همان آخرین باری که شما به تلگرامتان سر زدید را بتواند ببینید و چه کسی نتواند . در ادامه به توضیح هر یک از گزینه های این بخش می پردازیم :

Everybody : با ست کردن این گزینه ، همه ی افراد بجز کسانی که بلاک کرده اید می توانند Last Seen شما را ببیند .

My Contacts : با این گزینه تنها کسانی را که شما شماره ی آن ها را در دستگاه خود ذخیره کرده اید می توانند Last Seen شما را ببینند .

Nobody : با این گزینه هیچ کس نمی تواند Last Seen شما را ببیند .

توجه کنید که درصورتی که کاربری Last Seen خود را برای افراد دیگر ببند ، Last Seen افراد دیگر هم به هم اندازه برای آن فرد بسته می شود .

گزینه ی انتهایی موجود نیز Add exceptions است که می توانید Last Seen خود را برای افرادی مشخص باز بگذارید یا آن را ببندید .

Amouzeshe-Telegram (5)

6 – 3 :

توضیح در مورد بسته بودن Last Seen : 

درصورتی که Last Seen فردی بسته باشد ، درصورتی که شما Last Seen آن فرد را ببینید ، با یکی از موارد زیر روبرو می شوید :

Last Seen Recently : این فرد از 1 ثانیه تا 48 ساعت گذشته به تلگرام خود سر زده است .

Last Seen Within a week : این فرد از 48 ساعت گذشته تا 7 روز گذشته به تلگرام خود سر زده است .

Last Seen Within a month : این فرد از 7 روز گذشته تا 30 روز گذشته به تلگرام خود سر زده است .

Last Seen a long time ago : این فرد بیش از یک ماه است که به اکانت خود سر نزده است .

توجه : درصورتی که شخصی شما را بلاک کند ، Last Seen او برای شما بصورت Last Seen a long time ago خواهد بود .

6 – 4 : در بخش بعدی از قسمت امنیت شما می توانید مشخص کنید که چه کسی بتواند شما را در گروه ها اد کند .

6 – 5 : در قسمت Pass Code می توانید برو تلگرام خود رمز بگذارید . بدین ترتیب که با هربار ورود به اپلیکیشن تلگرام باید رمز خود را وارد کنید .

6 – 6 : در قسمت Two Step Verification می توانید برای امنیت بیشتر اکانت خود ، تایید دو مرحله ای را فعال کنید .

Amouzeshe-Telegram (3)

6 – 7 : مـــــــــــــهـــــــــــــم : در قسمت Active Sessions می توانید امنیت اکانت خود را برسی کنید و ببینید که آیا به جز شما هم اکنون کسی در حال استفاده از اکانت شما هست یا خیر .

برای این کار درصورتی که بجز قسمت اول ( بالای نوشته ی قرمز رنگ ) گزینه های دیگری وجود داشت درحالیکه شما بروی هیچ دستگاه دیگری از این اکانت تلگرام خود استفاده نمی کردید ، می توانید با لمس گزینه ی Terminate All Other Sessions تمامی ورود ها بجز خودتان را از اکانتتان اخراج کنید .

Amouzeshe-Telegram (10)

7 : در بلوک بعدی از قسمت تنظیمات تلگرام می توانید بگراند یا پس زمینه ی چت های خود را تغییر دهید .

Amouzeshe-Telegram (8)

8- بلوک بعدی هم که Change Language هست که میتونید زبان اپلیکیشن رو تغییر بدید .

9- در بلوک بعدی به قسمت Automatic media download میرسیم . در این قسمت می توانید تنظیم کنید که چه چیز اتومایک از تلگرام دانلود شود و چه چیزی بصورت دستی و بوسیله ی خود شما دانلود شود .

Amouzeshe-Telegram (9)

10 – بخاطر عدم وجود بلوکی خاص ، چند بلوک را رد میکنیم و به قسمت مهم Cache Settings می رسیم . در حقیقت در این قسمت تمامی فایل هایی که بوسیله ی تلگرام دانلود شده اند ، ذخیره می شود .

بسیار مــــــهــــــــم و رایج : به وفور دیده شده که بسیاری از افراد پس از مدتی استفاده از تلگرام نمی توانند مطالب جدید را دانلود کنند . برای مثال ، درصورتی که فردی برای آن ها عکسی بفرستد ، نمی تواند آن عکس را دانلود کند و ببیند . این مشکل ناشی از پر شدن کش ( Cache ) تلگرام است که بدلیل دانلود زیاد فایل از تلگرام پر شده است و دیگر جایی برای دانلود فایل های جدید وجود ندارد . برای برطرف کردن این مشکل چند راه حل پیش رو است :

1 – لمس گزینه ی Clear Cache : با انتخاب این گزینه می توانید کل کش تلگرام را پاک کنید و جای خالی برای دانلود فایل های جدید ایجاد کنید . توجه کنید که با پاک کردن کش ، درصورتی که به فایل های قدیمی خود در تلگرام نیاز داشته باشید ، می توانید آن ها را دوباره دانلود کنید .

2 – در برخی موارد به علت سنگینی این فولدر ، تلگرام قادر به پاک کردن آن نیست . بنابر این با فشردن این گزینه اتفاق خاصی رخ نمی دهد . بنابر این باید بصورت دستی کش تلگرام را پاک کرد . برای این کار به فایل منیجر دستگاه خود بروید و به این مسیر  از دستگاه خود بروید :  Android > data > org.telegram.messenger

در این قسمت فولدری به نام Cache مشاهده می کنید . می توانید این فولدر را پاک کنید . در برخی موارد به علت سنگینی و تعداد بالای فایل های موجود در این فایل ، درصورت ورود به این فایل ، گوشی هنگ می کند و نمی تواند آن را باز کند . درصورت بروز این مشکل ، به فولدر Cache وارد نشوید و از همان بیرون آن را پاک کنید .

Amouzeshe-Telegram (1)

امیدواریم این آموزش موردتوجه شما قرار گرفته باشد . درصورتی که فکر می کنید بخش از آموزش از قلم افتاده است ، می توانید بوسیله ی قسمت نظرات در پایین همین مطلب به ما اطلاع دهید .

↓↓↓نرم افزار خرید فالوور ، لایک و ویو برای پستهای اینستاگرام با کمترین قیمتها↓↓↓

دانلود با لینک مستقیم

pardis

دیدگاه ها
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
آخرین مطالب