آموزش کامل کانفیگ مودم ADSL

no-img
آخرین اخبار دنیای تکنولوژی :
نرم افزار های موردنیاز
Required Apps
mobile

موسسه خیریه محک

جدیدترین اپ ها
Latest Apps

pardis-hosting
modemi
1 سال پیش
بازدید : 526
دیدگاه ها : 4 تا
نویسنده : Matin Gdz
موضوعات : آموزش ها

modem

در این پست از وبسایت APKNEWS قصد داریم تا آموزش کامل راه اندازی سرویس ADSL را برای شما کاربران گرامی آماده کنیم . این آموزش بر اساس تمامی مودم های رایج موجود در بازار تهیه شده است . بصورت کلی تنظیمات کلی تمامی مودم ها یکسان است ولی برای راحتی هرچه بیشتر کاربران ما این آموزش را بروی تمامی مودم ها انجام داده ایم . پس اگر مودم موردنظر شما در لیست وجود ندارد ، با کمی جستجو در تنظیمات مودم خود و مقایسه آن با تنظیمات آموزش داده شده در سایت می توانید به سادگی مودم خود را راه اندازی کنید . پس در ادامه مطلب همراه ما باشید .

مرحله ی مشترک و یکسان برای تمامی مودم ها : ورود به صفحه تنظیمات مودم

1- ابتدا مودم خود را به پریز تلفن و برق وصل کنید . سپس یا به وسیله ی ارتباط Wi-Fi و یا به وسیله ی ارتباط کابل آن را به کامپیوتر خود وصل کنید . ( از موبایل یا تبلت هم می توانید برای اتصال و تنظیم مودم استفاده کنید ولی پیشنهاد می شود برای راحتی کار از کامپیوتر استفاده کنید )

2- سپس مرورگر را باز کرده و آدرس 192.168.1.1 را در آدرس بار تایپ کنید و وارد این سایت شوید .

3- صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در آن از شما یوزرنیم و پسورد خواسته شده است . یوزرنیم و پسورد تمامی مودم ها واژه ی admin ( هم برای یوز و هم برای پسورد ) می باشد . سپس بروی دکمه ی Login کلیک کنید . در صفحه ی باز شده شما به تنظیمات مودم خود وارد شده اید . درصورتی که این یوزر و پسورد برای شما کار نمی کند ، با فشردن کلید Reset که در پشت مودم شما قرار دارد می توانید آن را به تنظیمات اولیه بازگردانید .

modem1

از اینجای آموزش به بعد آموزش را برای مودم های مختلف ، دسته بندی کرده ایم .

مودم های TP-Link

4 – پس وارد شدن به تنظیمات مودم های TPLink با صفحه ی زیر روبرو می شویم . بروی گزینه ی Quick Start کلیک می کنیم .

untitled-2

5- در صفحه ی باز شده بروی Next کلیک می کنیم .

modem3

6 – در صفحه ی بعدی Time Zone را بروی GMT +03:30 Tehran قرار دهید . البته درصورتی که این مرحله را بروی گزینه ی دیگری هم قرار دهید مشکلی پیش نخواهد آمد . بروی Next کلیک کنید .

modem4

7 – در این مرحله  گزینه ی PPPoE/PPPoA را انتخاب و Next را میزنیم .

modem5

8 – در این مرحله در فیلد Username نام کاربری اکانت ADSL ، در فیلد Password پسورد اکانت ADSL و در فیلد VPI و VCI اطلاعات خواسته شده را وارد کنید . درصورتی که هریک از گزینه های گفته شده را نمی دانید ، با پشتیبانی اینترنت خود تماس بگیرید و آنرا بپرسید .

modem6

9 – در این مرحله به کانفیگ وایرلس مودم می رسیم . در فیلد SSID نامی که برای Wi-Fi خود درنظر دارید را وارد کنید . هر نامی که می خواهید می توانید وارد کنید و در فیلد Pre-Shared Key هم پسورد موردنظر را برای Wi-Fi خود وارد کنید .

modem7

با کلیک بروی گزینه ی Next تنظیمات به پایان می رسد و مودم شما با موفقیت کانفیگ خواهد شد .

مودم های D-Link

4- با وارد شدن به صفحه ی تنظیمات منوی زیر را می بینیم که بروی گزینه ی WAN کلیک می کنیم .

dlk1

5- با صفحه ی زیر روبرو می شویم که بروی Add کلیک میکنیم .

dlk2

6- در این مرحله اطلاعات VPI و VCI سرویس خود را وارد می کنیم و بروی Next کلیک می کنیم .. درصورتی که این اطلاعات را نمیدانیم با پشتیبانی سرویس اینترنت خود تماس بگیرید و آنرا بپرسید .

dlk8

7- در صفحه ی باز شده گزینه ی  PPPoE را انتخاب می کنیم . سپس بروی Next کلیک می کنیم .

dlk3

8 – در این قسمت در قسمت Username ، نام کاربری و درقسمت Password ، پسورد اکانت ADSL خود را وارد می کنیم و بروی Next کلیک می کنیم .

dlk4

9 – در مرحله ی بعدی گزینه ی Enable IGMP Milticast فعال و Enable WAN Service غیرفعال باشد و بروی Next کلیک کنید .

dlk5

10 – در این مرحله با کلیک بروی Save تمامی تنظیمات ذخیره شده و مود کانفیگ می شود .

11- برای کانفیگ وایرلس نیز می توانید به قسمت Wireless در منوی تنظیمات بروید . سپس در قسمت SSID نام وایرلس موردنظر خود و سپس در قسمت Pre-Shared Key یا Password پسورد موردنظر خود را وارد کنید و بروی Save کلیک کنید .

مودم های ZyXEL

4 – پس از وارد شدن به صفحه ی تنظیمات مودم از منوی سمت راست بروی Network و سپس بروی WAN کلیک می کنیم . سپس با صفحه ی زیر روبرو می شویم :

zx

5 – از قسمت General صفحه ، گزینه ی encapsulation را بروی PPPoE قرار میدهیم .  در فیلد Username نام کاربری اکانت ADSL ، در فیلد Password پسورد اکانت ADSL و در فیلد VPI و VCI اطلاعات خواسته شده را وارد کنید . درصورتی که هریک از گزینه های گفته شده را نمی دانید ، با پشتیبانی اینترنت خود تماس بگیرید و آنرا بپرسید . سپس بروی Apply کلیک می کنیم تا مودم کانفیگ شود .

6 – برای کانفیگ وایرلس این مودم نیز می توانید به زیر شاخه ی Wireless LAN بروید . در فیلد SSID نام وایرلس موردنظر و در فیلد Password یا Pre-Shared Key پسورد Wi-Fi موردنظر خود را وارد کنید و بروی Apply یا Save کلیک کنید .

امیدواریم از این آموزش استفاده ی کامل را برده باشید . لطفا نظرات و پیشنهاد های خود در رابطه با این آموزش را در قسمت نظرات همین پست به گوش ما و سایر کاربران سایت برساند .

↓↓↓نرم افزار خرید فالوور ، لایک و ویو برای پستهای اینستاگرام با کمترین قیمتها↓↓↓

دانلود با لینک مستقیم

pardis

دیدگاه ها
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
آخرین مطالب