آموزش تقسیم صفحه نمایش در اندروید

no-img
آخرین اخبار دنیای تکنولوژی :
نرم افزار های موردنیاز
Required Apps
mobile

موسسه خیریه محک

جدیدترین اپ ها
Latest Apps

pardis-hosting
آموزش تقسیم صفحه نمایش در اندروید
1 سال پیش
بازدید : 1,238
دیدگاه ها : 1 تا
نویسنده : هادی ساور
موضوعات : آموزش ها

training-split-screen-android

هماهنطور که مستحضر هستید در حال حاضر اندروید 7 از امکانات بسیار برخوردار و از این جهت است که طرفداران بی شماری دارد. امکانات اندروید 7 روز به روز در حال افزایش می باشد. از این رو تصمیم گرفته ایم یکی دیگر از قابلیت های جالب آن را خدمت شما عزیزان آموزش دهیم. اما می خواهیم در خصوص چه چیزی صحبت کنیم. تقسیم صفحه نمایش اندروید! بله شما با این آموزش یاد خواهید گرفت که چگونه صفحه نمایش اندرویدی خود را به دو نیم تبدیل کنید و استفاده بهتری از آن کنید. قابلیت Split Screen mode این کار را برای شما راحت کرده است.

بوسیله ابراز ( دستور)  Split Screen mode در واقع شما می توانید صفحه نمایش اندرویدی خود را با وجود دو تب از مرورگر کروم، فعال و استفاده کنید. از این رو شما قادر خواهید بود دو صفجه را به صورت مجزا مشاهده کنید.

حال چطور می توانیم از قابلیت Split Screen mode بهره ببریم؟

ابتدا مرورگر کروم را در اندروید 7 اجرا کنید. حال می توانید به طور دلخواه یک صفحه را باز و یا اینکه در همان صفحه اول باز شده، بمانید. در مرحله بعد می بایست بر روی دکمه برنامه اخیر یا فلش Recents گوش خود، به مدت نسبتا طولانی فشار دهید.

training-split-screen-android1

این کار برای نشان دادن همزمان اپلیکیشن ها متعدد بر روی اندروید 7 هم انجام می شده است. اگر قبل از استفاده از برنامه کروم در حال کار کردن با اپلیکیشن خاصی بوده این آن را در این صفحه می بینید در غیر اینصورت صفحه باید خالی باشد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، ما قبل از استفاده از کروم، با برنامه خاصی کار نمی کرده ایم. حال به سمت راست مرورگر نگاهی کنید و از آنجا دکمه “آورفالو” یا همان سه نقطه ای که دارای “زیر گزینه” های زیادی است را کلیک و به دنبال Move to other window باشید و آن را لمس کنید.

training-split-screen-android2

حالا برای اینکه یک تب جدید باز کنید دکمه + را لمس تا تب دوم باز شود.

training-split-screen-android3

بعد از آنکه + را لمس کردید، صفحه شروع کروم را مجدد مشاهده خواهید کرد که می توانید چیز جدید را سرچ کنید. این نکته را فراموش نکنید که این قسمت کاملا از تب اول مجزا است. همچنین شما می توانید برای کار کردن هر دو تب به دلخواه هر یک را کوچک یا بزرگ کنید.

training-split-screen-android4

کار به اتمام رسیده است و شما عزیزان می توانید از هر دو پنجره کروم به طور همزمان استفاده کنید. همچنین می توانید با زدن روی دکمه Recents به حالت تمام تصویر بازگردید. اگر این کار را کنید دو تب به صورت افقی یا عمودی ( بستگی به تنظیمات گوشی تان دارد ) به طور همزمان در کنار هم خواهند بود و شما قادر خواهید بود هر دو صفحه را مدیریت کنید.

training-split-screen-android5

دوستان آموزش به پایان رسید. شما می توانید با ارسال نظر در خصوص این آموزش ما رو همراهی کنید.

↓↓↓نرم افزار خرید فالوور ، لایک و ویو برای پستهای اینستاگرام با کمترین قیمتها↓↓↓

دانلود با لینک مستقیم

pardis

دیدگاه ها
Comments
  1. محمد می‌گه:

    من با اندروید4.4.4این کار را انجام میدهم

دیدگاه شما

ارسال نظر
آخرین مطالب