آموزش ترفند های جدید سیری در iOS 10

no-img
آخرین اخبار دنیای تکنولوژی :
نرم افزار های موردنیاز
Required Apps
mobile

موسسه خیریه محک

جدیدترین اپ ها
Latest Apps

pardis-hosting
آموزش ترفند های جدید سیری در iOS 10
1 سال پیش
بازدید : 1,747
دیدگاه ها : 0 تا
نویسنده : هادی ساور
موضوعات : آموزش ها

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b3%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-ios-10

در این پست قصد معرفی چندین ترفند در خصوص “سیری” در سیستم عامل آی اس او ISO 10 اپل را داریم که امیدواریم با استفاده از این ترفندها کمک شایانی به شما کاربران کرده باشیم.

1) قابلیت کنترل نرم‌افزارهای بیش‌ تر

چندین نرم افزار وجود دارد که می توانیم با کمک سیری آن را کنترل کنیم. شما می توانید برنامه های بیشتر را با صدای خود کنترل کنید. اپل این امکان را در سیری قرار داده است.

این شرکت ( اپل ) نر افزار هایی را که به وسیله سیری کنترل می شوند را منتشر کرده است و بهمراه آن فرمان های کنترلی آنان را نیز شرح داده که موارد زیر را می توانیم نام ببریم:

پینترست (Pinterest): می توانید با گفتن جمله “هی سیری، مدل‌های مردانه‌ی پین شده را در پینترست پیدا کن” (Hey Siri, find men’s fashion pins on Pinterest)، پین های ذخیره شده را سرچ کنید.

اسکویر کش (Square Cash): برای ارسال پول و تعیین مقدار دلا می توانید جمله “هی سیری، با نرم‌افزار اسکویر کش، ۱۰ دلار برای میعاد پرداخت کن” (Hey Siri, pay Miad 10 dollars with Square Cash). این کار بسیار سریع تر از لمس نرم افزار Square Cash است.

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b3%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-ios-10-3

لینکدین (LinkedIn): اگر بخواهید برای کسی در صفحه اجتماعی لینکدین پیامی بفرستید می توانید جمله “هی سیری، پیام ‘قرار ملاقات مهم امروز’ را برای میعاد در لینکدین ارسال کن” (Hey Siri, send a LinkedIn message to Miad that says, ‘Great meeting today.'”) استفاده کنید.

The Roll: اگه میخواهید تصویری را پیدا کنید می توانید از این امکان استفاده کنید؛ آن هم با بکارگیری از کلمات کلیدی. لذا برای این کار بگویید: “هی سیری، با استفاده از نرم‌افزار The Roll بهترین تصاویری که از غروب زیبای خورشید در تابستان گذشته گرفته‌ام نشان بده” (Hey Siri, show me my best photos of idyllic sunsets taken last summer using The Roll)

به غیر این موارد می توانید نرم افزار هایی مانند برنامه تبدیل عکس به نقاشی Pikazo، مد و فشن ( Vogue Runway )، ساخت مدل های سه بعدی ( Monzo )را هم استفاده کنید

2) ارسال پیام با نرم‌افزارهای شخص سوم

تا قبل از انتشار سیری، فقط می توانستیم در برنامه Messages یا Mail بومی سیستم عامل IOS متنی ارسال کنیم. اما حالا با نرم افزار هایی مانند واتس اپ هم می توان این کار را کرد. نرم افزار های سوم شخصی که از قابلیت سیری پیشتیبانی کند می تواند این امر را میسر سازد.

3) درخواست تاکسی از سیری

پس از انتشار IOS 10  کابران می توانند از طریق دو برنامه Uber و Lyft تاکسی خبر کنند. برای این کار کافی است که سیری را فراخوانی کنند. برای اینکار می توان از جمله “یک لیفت سفارش بده” (Order a Lyft) و “برای من یک اوبر سفارش بده” (Order me an Uber) استفاده کرد.

4) تایپ سریع

می توانید به هوش سیری آی اس او 10 از طریق کیبورد دست پیدا کنید. به این صورت که دستیار هوشمند سیری مکالمات را وارسی و تجزیه میکند. برای مثال اگر با شخصی در حال مکالمه باشید و آدرس ایمیل شخص را بپرسید. سیری به طور خود آدرس ایمیل را سرچ و به شما پیشنهاد می دهد.

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b3%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-ios-10-4

5) جستجوی ویدیوهای یوتیوب در اپل تی‌وی

اکنون می توانید برای پیدا کردن ویدئو های خود از سیری استفاده کنید. برای اینکار کافی است از هر جایی در سیری جملات مربوطه را ادا کنید. برای مثال می توانید با فشار دادن دکمه سیری فرمان “ویدیوهای مربوط به گربه را در یوتیوب جستجو کن” (Search YouTube for cat videos) صادر کنید. بخش جالب ماجرا این است که کاربران با استفاده از آیفون خود هم می‌توانند این کار را انجام دهند. در پاییز امسال پشتیبانی از سیری به نرم‌افزار Remote سیستم عامل iOS هم افزوده خواهد شد.

6) مراجعه به تلویزیون زنده

نرم افزار زیادی مانند FXNow ،Discovery Go امکان تماشا کردن زنده تلویزیونی را در دسترس کاربران قرار می دهد. اما حال که اپل بروز رسانی کرده است می توان با گفتن جمله “تماشای ای‌اس‌پی‌ان” (Watch ESPN) و “تماشای سی‌بی‌اس” (Watch CBS)، به طور مستقیم به کانال مورد نظر مراجعه کرد.

7) جستجوی فیلم‌های سینمایی با موضوعاتی خاص

امکان جستجوی نوع خاصی از فیلم قبلا در سیری فراهم نبوده و فقط میشد از طریف ژانر, بازیگر، کارگردان و … فیلم سینمایی را پیدا کرد اما حالا پس از بروز رسانی سیری، کاربران می توانند با فرمان صوتی “فیلم‌هایی درباره فناوری به من نشان بده” (Show me movies about technology) و “فیلم‌های کمدی‌ با موضوع مدرسه را که مربوط به دهه‌ی ۸۰ است، پیدا کن” (Find high school comedies from the ’80s)، اقدام به جستجوری فیلم مورد نظر خود کنند.

8) سیری در رایانه‌ی مک

سیری بالاخره به رایانه مک اپل هم ورود پیدا کرد. کاربران سیستم عامل مک می توانند به امکانات جدید سیری دسترسی داشته باشند. برای مثال این کاربران می توانند با گفتن جمله هایی مانند “فایل صفحه گسترده‌ای (Exel) که دیشب روی آن کار می‌کردم به من نشان بده” (Show me that spreadsheet I was working on last night) و “عکس‌هایی که هفته‌ی گذشته گرفتم، پیدا کن” (Find photos I took last week)، از امکانات قرار داده شده استفاده کنند.

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b3%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-ios-10-5

9) چند وظیفگی ساده

در نسخه قبلی سیری، کاربران اگر نیاز به سند خاصی داشتند می توانستند براحتی آن را اجام دهند. یا از قابلیت رها کردن ( drag and drop ) فایل های جستجو شده در سیری بهره ببرند. یا اینکه می توانستند عناص و فایل ها خود را سنجاق ( Pin ) کنند.

اما حالا پس از بروز رسانی هوش آن افزایش پیدا کرده است و اینجام این گونه کاها سریعتر انجام می شود. ضمن اینکه سیری در مکان های زیادی قابل دسترسی خواهد بود.

10) کنترل خانه با دستگاه‌های جدید

شرکت اپل کنترل اکثر دستگاه های خانگی هوشمند را با ساخت HomeKit و به کمک سیری میسر کرده است. در نسخه قبلی فرمان های مربوط به هوم کیت فقط محدود به آیفون ها، اپل واچ، آپید ها بود که کابران نمی توانستند با فرمان صوتی هوم کیت را کنترل کنند. اما پس از بروز رسانی جدید این امکان فراهم شده است. برای این منظور و بعنوان مثال می توانند به منظور کنترل دستگاه‌های خانگی می‌توانید از فرمان‌هایی مانند “چراغ‌ها را روشن کن” (Turn on the lights) و “درب ورودی اصلی را قفل کن” (Lock the front door) در همه‌ی دستگاه‌های اپلی دارای سیری استفاده کنند. سیری این امکان را برای همه دستگاه های مرتبط با هوم کیت رااپل تی وی و رایانه ی مک هم فراهم کرده است.

11) تغییر حالت و روشن کردن تهویه مطبوع خودرو

و در نهایت می توانیم به این اشاره کنیم که فرمان های صوتی در سیری در خوردو هم بروز رسانی شده است. بدین گونه که شما می توانید با فرمان صوتی شرایط دما را تنظیم کنید. یا بوسیله واتس اپ پیامی را به شخصی بفرستید و یا کنترل موسیقی را به دست بگیرید.

%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b1%d9%81%d9%86%d8%af-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d8%b3%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-ios-10-6

تمامی این موارد در برنامه CarPlay و پس از بروز رسانی سیری ممکن شده است.

↓↓↓نرم افزار خرید فالوور ، لایک و ویو برای پستهای اینستاگرام با کمترین قیمتها↓↓↓

دانلود با لینک مستقیم

pardis

دیدگاه ها
Comments

دیدگاه شما

ارسال نظر
آخرین مطالب